7 інструментів для початку роботи з фоамираном
Флористика з фоамирана – чарівне захоплююче творчість!
Фоамиран має безліч назв – ревелюр, фоам, фом, пориста гума, пластична замша і т. д., але одна відмітна властивість – запам'ятовує форму від тепла та «оживає» у руках майстрині.
Якщо ви тільки починаєте займатися фом-флористикою, то, напевно, у вас виникає безліч питань. І найголовніший – які матеріали та інструменти потрібні для початку?
Фоамиран
Для ваших перших реалістичних квітів – рекомендуємо іранський фоамиран, він відмінно підходить для початківців, так як він досить тонкий, м'який, добре піддається формуванню після нагрівання. У той же час він досить щільний, щоб ваші пелюстки не рвалися при розтягуванні (як це буває у початківців з екстра тонким фоамираном).
Як правило, для надання форми і стоншування фома, вирізаний пелюстка з фоамирана розігрівають на прасці, після цього складають гармошкою і перетирають між пальцями, щоб потоншити край пелюстки. Деякі майстрині розігрівають фоамиран над свічок або запальничкою (будьте обережні, фом може загорітися і розплавитися як гума).
Ножиці
Для роботи з фоамираном вам знадобляться ножиці, якими ви будете вирізати пелюстки і листя. Фоамиран легко ріжеться будь ножицями.
Краще мати 2 види ножиць: великі для великих пелюсток простої форми, і маленькі (типу цапельки) – для дрібних пелюсток і насічок.
Для додання декоративного краю можна використовувати фігурні ножиці.
Клейовий пістолет
Для складання квітки, склеювання пелюсток і листя, потрібен клейовий термо пістолет з силіконовими стрижнями. Для рукоділля зручно використовувати маленькі термо пістолети, призначені для стрижнів 7 мм. Такі пістолети легкі і у них тонкий зручний носик. Порівняно з великими побутовими пістолетами 11 мм, вони в 2 рази менше за розміром, і дозволяють акуратно виконати дрібну роботу, завдяки дозованої подачі клею.
Дріт
Квітка зручно збирати на дроті. Краще підходить флористична герберная дріт 0.8-1.2 мм. Ніж дріт товще – тим вона жорсткіше. Товсту і жорстку дріт (1-1.2 мм) можна використовувати як основу для стебла. Тонка дріт (0.5-0.8 мм) легше згинається, використовуючи її ви можете вплести свою квітку в обруч, вінок або квіткову композицію.
В фом-флористиці також застосовується і тейпированная дріт (0.4-0.5 мм). Вона підходить для летонов, тонких стеблинок, на яких кріпляться листя, наприклад, троянди.
Тейп-стрічка
Для обмотки стебла використовують тейп-стрічки. Тейп-стрічка – це вощенная папір, яка при легкому розтягуванні стає клеїться, а край від бобіни потрібно не відрізати, а відривати. Так він приклеїтися, і не буде відпадати. З допомогою тейп-стрічки приховують місце стиків дроту, дрібні недоліки, вирівнюють колір і структуру. Тейп-стрічка буває різних кольорів, для різних цілей можна підібрати необхідний відтінок, а в готовому виробі тонувати пастеллю (легке тонування) або фарбами (фарбування).
Молди
Що б додати реалістичну структуру пелюсткам і листю вам потрібні молди.
Молд – це пластикова об'ємна форма зі структурою. Користуватися ним легко навіть новачкам.
Шматочок фома прикладають до розігрітому праски, прогрів пару секунд швидко прикладають до пластикового молду і притискають силіконовим вайнером, поролоном або просто рукою. Коли фоамиран остигає – він «запам'ятовує» структуру молдовського.
Разом з молдами, часто використовують вайнери – це їх відповідна м'яка силіконова частина. З їх допомогою можна домогтися більш реалістичною структури, при цьому м'який матеріал вайнера не рве фоамиран.
Деякі умільці замість молдова використовують підручні матеріали: висушений лавровий лист, листя смородини, калини, а структуру прорисовують зубочисткою.
Пастель
Якщо хочеться змінити колір, зробити пелюстки і листя ще більш реалістичними, їх тонують масляної або сухої пастеллю, акриловим фарбами і т. д. Фоамиран матеріал пористий, тому тонування на ньому тримається добре.
Підведемо підсумки – для початківців фом-флористів потрібні такі матеріали та інструменти:
Фоамиран
Ножиці
Праска
Клейовий пістолет з клеєм
І за бажанням
Пастель
Молд універсальний
Тейп-стрічка
У вас є питання? Пишіть у коментарях, ми з радістю відповімо!
Приємного творчості!